Вселенски напаѓачи

การค้นพบในเชิงบวกหากผู้แพ้เอาชนะสัตว์เลี้ยงของคุณПреглед на одличната игра на Space Invaders Вие нема да најдете ниту една личност која не е запознаена со иконската аркадна игра Space Invaders. Создаден е од Томохиро Нишикаду и објавен од Таито во 1978 година. Ако сте lубител на игри, тогаш сигурно сте ги играле вселенските освојувачи на Тито. Поминаа 40 години од создавањето на Space Invaders, а играта направи огромно влијание врз гејмерскиот свет од самиот почеток. Тимот во Казино Фудбал ја оцени оваа класична Ретро игра како 10/10 во однос на играта и забавата, таа е класична безвременска класика. Вселенските напаѓачи имаа голем комерцијален успех и добија невидена популарност по нејзиното објавување. За само четири години достигна нето вредност од 450 милиони долари. Space Invaders беше најпродаваната видео игра во светот и беше прогласен за најдобар заработувачки забавен производ во своето време. Факт е дека вселенските освојувачи ги претворија видео игрите во високо конкурентна глобална индустрија. Вселенските напаѓачи воведоа многу нови идеи во игрите за стрелање. Тоа беше првата игра што користеше прекини помеѓу нивоата на игра. Исто така, се воведе концептот на музика во заднина што го смени интензитетот во видео играта. Space Invaders ја воведоа и блискоста на непријателите. Тоа беше првата игра за стрелање со надворешна тема што постигна огромен успех. Раниот развој на играта Space Invader Tomohiro Nishikadu работеше за корпорацијата Taito, кога тој реши да создаде Space Invaders. Инспирацијата ја зеде од друга електро-механичка игра наречена Вселенски чудовишта. Првично планираше да додаде тенкови, авиони и борбени бродови во играта, но Нишикадо не беше задоволен од графиката и перформансите на играта. Првично Нишикаду реши да ги користи луѓето како непријатели во играта, но тој се откажа од идејата да избегне какви било контроверзии затоа што беше неетичко да се убиваат луѓе. Конечно, тој ја инспирираше филмот „Војна на Starвездите“ од 1977 година и реши да користи вселенска тема со вонземјани непријатели. Поради ограничената моќност на микропроцесорите во 1970-тите, тој мораше да развие свој хардвер за играта. Тој користеше различни американски и јапонски компоненти за да развие единствена аркадна табла за играта. Тој користеше процесор Intel 8080 кој беше способен да излезе од растерската графика на CRT мониторот, а за да ја подобри графиката на играта, тој користеше видео смена Fujitsu MB14241. Аркадната табла што ја разви за Space Invaders беше именувана како аркадна табла Taito 8080. Space InvadersLimitations Нишикадо не можеше да ја програмира играта точно како што сакаше. Тој дизајнираше специјален хардвер за Space Invaders, но тој не беше доволно моќен да ги прикаже стандардните графики и бои на играта. Нишикадо исто така дизајнираше различни различни вонземјани за играта, но вонземјаните се движеа многу побавно на екранот, па мораше да ги отстрани од играта за да ја забрза обработката. Загатката на играта Главната заговор на играта е дека армијата на вонземјани маршираат кон земјата за уништување, а играчот ќе мора да ги спречи да стигнат до земјата. Играчите се движат околу екранот и ја соборуваат армијата на вонземјани што се приближуваат. Вашата цел е да спречите вонземјани да достигнуваат на дното на екранот. Вонземјанската армија се движи побрзо додека ги убивате, и ако некој од нив успешно стигне до дното на екранот, тогаш играчот ќе ја изгуби играта. Ако сакате да ја играте оваа игра – Проверете ги деталите подолу: Само кликнете на „Кликни Текст во играта подолу, и играта Space Invader ќе се активира на оваа страницаGameplayЕдна од главните причини за огромната популарност на Space Invaders е нејзината едноставна игра. Не мора да бидете експерт за да ја играте оваа игра. Сосема е лесно да се разберат различните карактеристики на играта. Плеерот во основа управува со мал вселенски брод што може да се движи само хоризонтално низ дното на екранот. Играчот може да пука ласери вертикално врз вонземјани. Theе видите пет реда од единаесет вонземјани на екранот, кои се спуштаат од горниот дел на екранот. Вонземјаните паѓаат во движење напред, а задачата на играчот е да ги спречи да стигнат на дното на екранот. Играчот исто така заработува поени убивајќи вонземјани пред да стигнат до дното на екранот. Како што играчот ги убива овие вонземјани, брзината на преостанатиот вонземјанин се зголемува и играта станува сè потешка. Како што ги убивате сите вонземјани на екранот, играта ве носи на следното ниво каде што ќе видите како нов бран вонземјани се приближува надолу со поголема брзина. Нивото на тежина се зголемува како што продолжуваме во играта. Напаѓачите не само што се движат надолу, туку пукаат и на вашиот вселенски брод. За да избегнете напад од напаѓачите на вонземјани, можете да го скриете вашиот вселенски брод зад различни бариери или штитови на дното на екранот. Исто така, ќе бидете сведоци на мистериозен вселенски брод на екранот што се појавува на горниот дел од екранот и се движи брзо од едната страна на друг. Можете да го уништите мистериозниот брод со пукање во него, и ако успешно го уништите, можете да заработите значителни бонус поени. Ликови и непријатели Основно топче или Ласерско топче Ласерското топ е водечки лик во играта и е контролиран од играчот до убиј ги непријателите. Ласерскиот топ може да се движи хоризонтално на дното на екранот. Изгледа како голема купола со скок со пиштол на врвот, што може да се искористи за лансирање ласери кон непријателот. Топот може да се контролира со џојстик за движење по долниот дел на екранот, не можете да го поместувате ласерскиот топ горе и доле. На почетокот, играчот може да користи три топови и се користи копче за лансирање ласери врз непријателите. Топовите може да бидат уништени кога ќе бидат погодени од непријателите. Не заборавајте да разгледате некои од нашите нови онлајн игри со гребење денес. Играта Space Invader е достапна за играње во продавницата на Мајкрософт тука: – Microsoft Space InvadersLagge Space Invader willе видите вонземјани во форма на октопод на екранот, тие се познати и како големи напаѓачи на играта. Големиот напаѓач има голема купола како тело со две очи, два додатоци и една широка уста. Спритот на октопод има 8 пиксели висина и 12 пиксели ширина, тоа е еден од најлесните непријатели за убиство поради неговата голема големина. Скрот од октопод има само две пипци, а тој исто така пука ласери надолу кон топовите на играчот. Тоа е најлесната цел за играчот, и може да се убие со само еден удар. Октоподот беше првиот напаѓач кој беше дизајниран од инвеститорот. Medium Space InvaderCrab е друга форма на вонземјанин во оригиналната верзија на играта, тој е исто така познат како среден напаѓач на играта. Ракот е најпознат вселенски напаѓач, и се користеше како маскота на Таито. Во играта има тело во форма на квадрат со четири додатоци, две очи и две антени. Ракот се движи побрзо во споредба со големите напаѓачи и се движи по случаен избор на екранот, што го отежнува убивањето. Спирот на ракот е широк 11 пиксели и висок 8 пиксели. Ракот исто така има способност да шутира ласери надолу на топот на играчот и да се движи одлево надесно, напред и назад. Може да биде тешка цел за почетници, но ако играчот има малку искуство, тој може да го убие со само еден удар. Мал напаѓач Исто така, на екранот ќе видите туѓи непријатели во форма на лигњи, тие се познати и како мали напаѓачи . Сприт со лигњи има скоро ист изглед како и водните лигњи. Содржи глава во форма на триаголник со две очи и четири додатоци. Играчите се соочуваат со огромна тешкотија да ги убијат, бидејќи тие се мали по големина и се движат со голема брзина. Фудбалскиот тим на Казино штотуку ја надгради играта со рулет преку Интернет, зошто да не погледнеме и да видиме за што зборуваат сите. Спиртот на лигњи е широк само 8 пиксели и висок 8 пиксели. Со толку мала големина, тие добиваат побрзо движење во играта. Seeе видите лигњи во напредните нивоа на играта и тие го зголемуваат нивото на тежина за играчите. Исто како и другите двајца напаѓачи, и лигњите имаат можност да пукаат во топ на играчот. Играчите можат да ги убијат со еден удар од ласерскиот топ. НЛО или брод Мистерија НЛО или брод со мистерии е изненадувачки фактор на играта. Се појавува на екранот по случаен избор за време на играта. Мистериските бродови исто така имаат можност да го отпуштат ласерскиот топ на играчот. Ако играч успешно го погоди мистериозниот брод, тој добива случајни бонус поени од 50 до 150. Бродот со мистерии може да се појави од каде било на екранот, а уништувањето на бродот мистерија ќе им помогне на играчите да заработат огромни бонус поени. Ако играчите не можат да го совладаат мистериозниот брод на време, тоа може да обезбеди големо уништување. Space Invaders беше огромен успехSpace Invaders заработи огромен успех во индустријата за игри. Целосно ги презеде аркадите низ целата земја и му помогна на Таито да заработи огромна сума на профит. За само една година, Таито инсталирал повеќе од 100.000 машини низ целата земја и заработил повеќе од 600 милиони долари приходи. Во 1980 година, повеќе од 300.000 машини беа продадени во Јапонија и 60.000 во САД. Пионер на модерното играње Аркадната игра за аркада „Space Invaders“ слави 40-годишнина, тоа е ремек-дело на доцните 70-ти. Може да кажете дека освојувачите на вселената се пионери на современите игри со стрелање и се смета за една од најдоминантните видео игри на снимањето на сите времиња. Како и другите игри за стрелање, Space Invaders исто така се соочија со критики за културните теми во моментот на објавување, но за многу кратко време се здоби со огромна популарност. Тоа беше првата видео-аркадна игра со монети што постигна мега успех ширум светот во 80-тите години на минатиот век. Едноставна игра со напредни стандарди Space Invaders беше највлијателната аркадна игра што работи со монети во своето време. Играта е многу едноставна, но има современи стандарди. Тоа беше чудо во индустријата за игри во свое време и стана инспирација за другите развивачи на видео игри низ целиот свет. Играта е редизајнирана и пуштена многу пати од нејзиното создавање. Во 1980 година, Атари издаде домашна верзија на Space Invaders за конзоли за видео игри. Оваа верзија беше слична на оригиналната верзија, ласерот беше посовршен. Тие користеа формација од 6 на 6 вонземјани, наместо 11 на 5. Основни правила на игра Постојат неколку основни правила на игра што треба да ги запомните за играње на играта. Ласерскиот топ на играчот може да се движи само хоризонтално од лево надесно и десно лево. Нема вертикално движење за топот на играчот. Ласерскиот топ на играчот може да се движи со ограничена брзина што може да се смени со нагорна градација. Ласерскиот топ на играчот може да истрела неограничен број ракети врз непријателите. Овие ракети имаат ограничена брзина што може да варира во текот на играта. Кога ќе удрите вонземјанин, тој ќе умре. Следниот слој на вонземјани може да има поголема моќ, а исто така може да ви даде повеќе поени за нивно убивање. Ласерскиот оган не може да помине низ кој било штит или пречка. Овие ласерски пожари може да се отстранат со бомби или ласери на вонземјанин. Еден играч може да има три животи во играта и може да заработи повеќе бонуси за време на претходните нивоа на играта. За да заврши една мисија, играчот ќе мора да ги убие сите вонземјани на екранот. Играчите добиваат различни поени за убиство на различни видови вонземјани. Играчите добиваат и неколку дополнителни поени за брзо завршување на мисијата. Вонземјаните не само што можат да се движат хоризонтално од лево надесно, туку можат да се движат и напред кон играчот. Бидејќи играчот ги убива вонземјаните, останатите вонземјани се движат со поголема брзина. Количината на оган од вонземјаните исто така се зголемува со нивната брзина. Штитовите и пречките во играта може да бидат уништени. Вонземјаните од долниот ред имаат можност да пукаат во топ на играчот, а ако бомбата го погоди топот, играчот умира. Ако играч ги убива сите вонземјани на екранот, тогаш ќе започне ново ниво. Нивото на тешкотија се зголемува во напредните нивоа. Ако некој од вонземјаните успешно достигне на дното на екранот, играчот ќе ја изгуби играта. Нема последно ниво во играта, како што напредувате во играта, едноставно станува се повеќе и повеќе потешко е да се игра. Последните мисловни простори напаѓачите поминаа успешни четириесет години во индустријата за игри и останаа најомилената аркадна видео игра. Играта им помогна на развивачите на видео игри да заработат милијарди долари приход. Во 2003 година, беше развиена нова верзија на играта за PlayStation 2. Во 2005 година, беше објавена нова компилација на легендите на Таито со вселенски освојувачи, вселенски освојувачи Дел 2 и враќање на напаѓачите. Во 2006 година, Таито легендите 2 беше објавен во кој се појавуваат Space Invaders DX, Space Invaders 91 и 95. Ако никогаш порано не сте ги пробале Space Invaders, мора да ја играте ажурираната верзија на играта позната како Space Invaders Extreme. Најдобри игри што треба да се оценат овој месец се слотот Reel Talent, како и популарната игра 88 Fortunes. https://www.casinofootball.co.uk/wp-content/uploads/2020/08/Space-Invaders.mp3


คาสิโน ออนไลน์888
ทางเข้า คาสิโน
คาสิโน 1688
คาสิโน 1988
คาสิโน ทรูวอลเล็ต

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *