Матијас Еибингер Бинкс е голема партија со високи ролери

ได้รับรางวัลแจ็คพอตใหญ่ทั้งสองแล้ว


01 февруари 2021 година Метју Пит, Матијас Еибингер го симна партискиот покер High Roller Big Game и заработи 63.216 долари. Наградата на Еибингер ќе беше сенка под 74.000 УСД, но тој склучи главен договор со Финецот Самуел Воусден. Второпласираната завршница на Воусен тежеше 57.568 долари, 10.000 УСД повеќе од рекламираната награда. Сите, освен двајца од деветте финалисти, освоија петцифрена награда, делумно благодарение на тоа што 116 играчи купија за по 2.600 долари. Никлас Астед и Стив О Дваер беа првите двајца играчи што ги исчистија чиповите; се оддалечија со 8117 и 9 789 долари, соодветно. Кристофер Пуц и двократниот победник на нараквицата во WSOP, Јуриј vвилевски беа следниот пар надвор од вратата пред Шон Даниелс и холандскиот Дан Мулдерс да паднат покрај патот, а вториот се снајде во застој од 22943 американски долари. Елиминацијата на третата третина од бразилската суперarвезда Бруно Волкман му донесе 32 447 долари, оставајќи ги Вусден и Еибингер да склучат договор и да ја заклучат оваа недела голема игра со високи ролки. High Roller големата игра конечната табела Резултати PlacePlayerCountryPrize 1Matthias EibingerAustria $ 63.216 * 2Samuel VousdenFinland $ 57.568 * 3Bruno VolkmannBrazil $ 32.447 4Daan MuldersNetherlands $ 22.943 5Shawn DanielsCanada $ 17.024 6Yuri DzivielevskiBrazil $ 13.622 7Christopher PutzAustria $ 11.516 8Steve O’DwyerNetherlands $ 9789 9Niklas AstedtSweden $ 8117 * одразува главите-горе договор Џек Hardcastle Победи WPT Montreal Main event at partypoker (447.859 американски долари) Кит Хоанг го освои круна шампион во голема игра Оваа недела Големата игра од 530 долари привлече 462 луѓе, осигурувајќи дека гаранцијата од 200.000 американски долари е надмината за 24.850 долари. Кит Хоанг од Обединетото Кралство беше последниот човек кој стоеше по деветчасовно 20-минутно интензивно покер-акција. Наградата на Хоанг? 40,191 УСД. Хоанг го совлада главниот глас на Педро Гарањани за да побара најголема исплата на турнирот и да го повлече својот бразилски противник со награда за утеха од 27.854 долари. Двајца други играчи на партикер освоија повеќе од 12.000 УСД за нивните последни настапи на маса. Олександар Турих, кој ја нарекува Украина дома, си замина со 12 824 долари за излез од четвртото место. Мајкл Ендер од Белгија освои 19.322 УСД по неговиот ненавремен пад на третото место. Големата Игра Конечна табела Резултати PlacePlayerCountryPrize 1Keith HoangUnited Кралство $ 40.191 2Pedro GaragnaniBrazil $ 27.854 3Michael EnderBelgium $ 19.322 4Oleksandr TurychUkraine $ 12.824 5Joao BaumgartenBrazil $ 8968 6Gediminas UselisLithuania $ 7125 7Jose Марија SomolinosMalta $ 5,740 8Philipp HofbauerAustria $ 4669 9Lukasz RozanskiUnited Кралство $ 3804 Други partypoker Определување Од 31 јануари “veegar” – прво место во еден истрел со висок ролери од 1,111 УСД за 47,947 УСД * „Тентен19“ – прво место на 320 УСД 300 за 26 741 УСД * Килијан Брод-Шевалие – прво место во Мини Големата игра 55 УСД за 19.059 УСД „footy4life“ – прво место во Викенд 109 УСД за 17.668 УСД * „Txikititas6“ – прво место во 109 УСД Уан за 17.175 УСД * „ТОЧЕВО“ – прво место на „Гладијатор“ 55 УСД за 13.144 УСД * „Семперфи10“ – прво место во воин 215 УСД за 12.516 УСД * Мет Ваксман Дели детали за новата покер лига POKERithm Дејвид Јан триумфира во PokerStars 1.050 $ неделно загревање Дејвид Јан Дејвид Дејвид „MissOracle” Yan додаде 1.050 $ недела Wa rm-До долг список на турнири што ги има освоено во текот на неговата кариера. Јан беше на врвот на компактното поле од 65 во купувањето 1050 американски долари во PokerStars и го пополни својот банкар со 15.032 долари по главниот договор со финскиот Томи „елмерикс“ Барук. Како дел од таа зделка, Браук банкарувал 15.646 американски долари. Не треба да биде изненадувачки што еден купен турнир од 1.050 долари ја имаше последната маса преполна со везди. Некои од овие starsвезди го вклучуваа и седмопласираниот Артур „mararthur1“ Мартиросијан и германската легенда со седиште во Австрија, шемата Оле „визовизо“, која се сруши на петтото место за 5.511 УСД. Резултати од финалната табела за загревање МестоИграчОдградбаНаграда 1Давид „MissOracle“ ЈанОв Нов Зеланд 15.032 долари * 2Tomi „elmerixx“ BroukFinland 15.646 американски долари * 3 „RaiseUpBlind“ Канада 9.833 долари 4 „MynJoe“ Унгарија 7.362 5Ole „волшебство на Австралија“ 5,56 $ ”MartirosianRussia 3.089 $ 8“ Amadeus777 ”Австрија 2.313 $ Piggysnipz заклучи $ 48K Резултатот од 1.050 $ во неделата High Roller беше уште еден PokerStars турнир кој заврши со слаба, овој пат беа вклучени тројцата последни играчи. „Bokkie87“ беше главниот корисник на зделката бидејќи на третото место завршија со собра 48.337 долари кога првичната исплата беше 35.559 американски долари. „Нилсеф“ од Германија се сруши и изгоре на второ место, финиш вреден 48.903 американски долари како дел од договорот. „Пигиснипс“ сега беше единствениот играч со чипови пред нив и Канаѓанецот освои 48.139 долари, многу помалку од рекламираната најголема награда од 62.629 УСД, но сепак сочна сума за неколкучасовна работа. 1.050 американски долари Резултати од завршната тркалезна тркала со високи ролки МестоИграчОддржаваНаграда 1 „Пигсинпз“ Канада 48.139 американски долари * 2 „нилсеф“ Германија 48.903 американски долари * 3 „бокки87“ Холандија 48.337 американски долари * 4 Франциско „Томате“ Бенитез Уругвај 26.794 долари 5 „Бунцкин 24“ Систем на Системи 24 “ ”ArendsAustria 11,463 $ 8Pascal“ Pass_72 ”LefrancoisCanada 8.637 $ * рефлектира зделка со три раце Останатите моменти на PokerStars Од 31 јануари“ Uivelo88 ”- прво место во неделниот Cooldown со цена од 1050 $ за 31,717 $ *“ claudiocaje ”- прво место во $ 109 Bounty Builder за 30.780 американски долари * „иботаун“ – прво место во градите на Баунти од 215 долари за 30.263 американски долари * Брендон „Тирион2205“ Шејлс – прво место во градителот на награди од 215 американски долари за 29.641 американски долари * „RaiseUpBlind“ – прво место во неделниот суперсоник од 215 долари за 22 913 американски долари ”- прво место во неделниот суперсоник од 1.050 долари за 22.576 долари“ kaycak1998 ”- прво место во неделниот натпревар со 109 долари за“ леиталопез ”од 16.729 американски долари – прво место во дебелата недела од 215 долари за“ CPUrul0r ”од 12284 долари – прво место во пожешкото 109 УСД за 9,9 УСД 41 „LeaniLean“ – прво место на високиот ролер во Оманија од 530 долари за 9.096 долари rouонатан „Гордоглав“ горд на нозете – прво место на неделниот маратон од 530 американски долари за 8.373 американски долари PokerStars започнува операции преку Интернет во Мичиген толпа од 884 играчи на 888 покер кои купија 262 повторни записи меѓу нив за вкупна посетеност од 1,146. Ова значеше дека турнирот повторно ја погоди гаранцијата. „Брунок“ од Обединетото Кралство ја искористи главната награда од 20.628 американски долари, што е многу здраво враќање на инвестицијата од 109 долари. Второпласираниот „PokerAdo84“ и третопласираниот „Callxm“ се оддалечија со 14.898 и 11.116 долари, соодветно. Последната маса беше и дом на неколку играчи кои се вклучија во неколку написи за Неделен брифинг тука во PokerNews. Бен „DoobieFish“ Кет заврши на деветтото место за 1.432 американски долари, додека латиноамериканскиот херој Келвин „Келвин_Кербе“ Кербер заврши на четвртото место за 8.308 американски долари. 100.000 УСД Недела Резултати од мега длабока финална табела МестоИграчИнформацииНаграда 1 „Брунок“ Велика Британија 20.628 УСД 2 „ПокерАдо84“ 14.898 УСД 3 „Калксм“ Велика Британија 11 116 УСД 4 Келвин „Келвин_Кербе“ КерберБразил 8 308 УСД 5 „Мараудер1801 Шанг“ Данска 5 7 7 7 3.483 долари 8 „Велберг“ Белорусија 2.349 УСД 9Бен „ДообиФиш“ Кет, Обединетото Кралство 1.432 американски долари алтавист блеска во недела предизвик ПКО На последната маса на настанот „Неделен предизвик ПКО“ оваа недела со 30 000 американски долари беше забележана третина од своите места што играчите ги повикуваа Белорусија дома. „Bad_romantic“ и „tinitun14“ не издржаа долго време во центарот на вниманието, паѓајќи на деветтото и осмото место за оценки од 304 и 767 долари, соодветно. Нивните излези го оставија „алтавист“ како единствен летач на белоруското знаме. Тој ја направи својата земја горда со тоа што излезе од битката победнички со најголемата награда од 3.299 американски долари. Оваа сума беше поткрепена со 3.677 американски долари за распродажби за вкупна награда тешка 6.986 американски долари. Шампионот го совлада „Wez1y“ со глава за да ја фати титулата, давајќи оставка од второто место на последната награда за уште респектабилна награда од 4.658 УСД. 30 000 УСД Неделен Предизвик Резултати од финалната табела на ПКО Место Играч ДржаваНаградаНагради Вкупна награда 1 „алтавист“ Белорусија 3.299 УСД 3.687 УСД 6.986 УСД 2 „Вези 1“ Велика Британија 3.299 УСД 1.358 УСД 4.658 УСД 3 „Шашка“ Украина 2,012 УСД 1,083 УСД Ул 6 „__ APO__1“ Германија 771 $ 414 $ 1,185 $ 7 „нонеда” Романија 563 $ 185 $ 749 $ 8 “tinitun14” Белорусија 413 $ 353 $ 767 $ 9 “лошо_романтично” Белорусија 304 $ $ 304 High Stakes Poker S8 E7: Jean-Robert Bellande vs. Rick Salomon за $ 360K Pot Гијом Нолет победи во високи ролки на GGMasters Гијом Нолет од Канада, Гијом Нолет, си помогна да постигне 141.384 американски долари овој викенд кога заврши прв од 979 учесници на настанот GGMasters High Rollers на GGPoker. Нолет не е странец за последните табели на големите онлајн покер турнири, па затоа не беше изненадување да го видите како стигнува до оваа последна маса. На крајот тој се најде во борба еден на еден со бразилскиот „ODDj0b“ за титулата и наградата над 35.000 УСД повеќе од второто место. Нолет го победи својот бразилски противник да си даде оставка од ОДДDб до уште огромна награда за второ место во износ од 106.023 УСД. Претходно на последната маса, како Мајкл hangанг и Јанс Арендс гризнаа прашина. Hangанг, кој се појави како играч од Бразил, падна на петтото место за резултат од 44.709 долари, додека Арендс се сруши на третото место за 79.506 долари. GGMasters висок ролки конечната табела Резултати PlacePlayerCountryPrize 1Guillaume NoletCanada $ 141.384 2ODDj0bBrazil $ 106.023 3Jans ArendsAustria $ 79.506 4MucurinhaBrazil $ 59.621 5Michael ZhangBrazil $ 44.709 6KetzerfelipeBrazil $ 33.527 7AmericanRegMexico $ 25.142 8R0CB16CB20CB150Hong Конг $ 18.853 9Marco_dammeHong Конг $ 14.138 Haxton Binks висок ролки Блејд Поблиску 76 играчи се збогувале со $ 2625 за да се натпреваруваат во висок ролки Блејд Поблиску овој викенд и Исак Хакстон ги надмина сите. Хакстон додаде 44.541 УСД на своите веќе колосални доживотни добивки. Последната маса беше наредена над сите верувања. Стивен Чидвик и Јури ivивиелевски разбија пред да паднат покрај патот Берт Стивенс, Паскал Хартман и Сами Келопуро. Артур Мартиросијан и колегата Русин Арсение Малинов излегоа да ги напуштат Хакстон и Ами Барер. Хакстон го победи Барер за да добие свои раце од 44.541 долари, додека Барер однесе 34.737 долари. Висок ролки Блејд Поблиску конечната табела Резултати PlacePlayerCountryPrize 1Isaac HaxtonCanada $ 44.541 2Ami BarerCanada $ 34.737 3Arsenii MalinovRussia $ 27.090 4Artur MartirosianRussia $ 21.127 5Sami KelopuroFinland $ 16.477 6Pascal HartmannAustria $ 12.850 7Bert StevensMexico $ 10.021 8Yuro DzivielevskiBrazil $ 7,815 9Stephen ChidwickCanada $ 6095 Други стихови од GGPoker на 31 јануари “ccwtgnkq” – првото место на високиот ролери МИЛИОНСКИ УСДИ за 183.822 УСД „RunChicken“ – прво место во глобалниот МИЛИОНСКИ УСДИ за 112.712 УСД „ГГМБН“ – прво место во главниот настан на Баунти Хантерс 525 УСД за 89.837 УСД * „Нарвхале“ – прво место на ГГМастерс 150 УСД за 65.675 американски долари Дејвид Питерс – првопласиран во High Rollers Blade Prime 2.625 американски долари за 50.382 американски долари Дејвид Шеп – прво место во неделата високи ролери Баунти Кинг 3.150 долари за 46.377 американски долари * Дејвид Јан – првопласиран во High Rollers Sunday Blade Opener 5250 долари за 45.721 долари „Esесуисалин“ – прво место во Неделниот Баунти Кинг 315 УСД за 42.967 УСД * Шон Даниелс – прво место во Високи Ролери Отворач 2.625 УСД за 42.719 УСД „Бобеле“ – прво место во Банти Ловците Недела Специјално 210 УСД за 35.631 УСД * „ВаПаКулер“ – прво место на Маратонот Високи Ролери 840 УСД за 34.891 УСД „Петипери“ – прво место во Неделниот Главен Настан 200 УСД за 34.254 американски долари „Кабузи“ – прво место во недела високи ролери Педесет стек 500 долари за 33.781 американски долари „LostInBranch“ – прво место во неделата четириесет стек за 33.067 долари „Yaawn“ – прво место во неделата високи ролки Deep Bounty Turbo 1.050 долари за 27.341 УСД * Блаз Зерјав – првопласиран во Неделниот висок ролери Баунти Специјален 840 УСД за 27.170 УСД * „BeardOilGuy“ – прво место во Неделното Специјално 125 УСД за 26.388 УСД Конор Дринан – прво место во Високи Ролери Блејд Баунти Кинг 3.150 УСД за 24.493 УСД * „Психоделица“ – прво место на Неделниот маратон 300 американски долари за 24.312 американски долари Фарид tinатин – првопласиран во High Rollers Blade PLO 2.625 американски долари за 23.044 УСД „HappyWhale“ – прво место во Банти Хантри Недела Специјални 105 долари за 22 353 долари * „TheRayGuy“ – прво место во Неделниот монструм Стак 200 долари за 21 долар , 823 Даниел Доворес – првопласиран во неделната тројна шанса 300 долари за 20 072 американски долари Групацијата Старс е мнозински акционер во Одшекер Глобал Медиа, матична компанија на Покерњуз.


หวยออนไลน์
เล่นหวยออนไลน์
ไพ่ออนไลน์
เว็บ คาสิโน
คาสิโน777

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *