Најава за индустрија за коцкање и преглед на партнерства – 16 февруари 2021 година

การค้นพบในเชิงบวกหากผู้แพ้เอาชนะสัตว์เลี้ยงของคุณВо брзиот свет на коцкање, понекогаш може да пропуштите вести што би можеле да бидат важни за вас. За да бидете сигурни дека сите ве интересираат новини од индустријата за игри, било да е тоа преку Интернет или тула и малтер, заокружуваме некои од најавите и партнерствата од минатата недела што можеби сте ги пропуштиле. Не пропуштајте сите најнови објави од индустријата за коцкање. Нашиот оддел за соопштение за печат се ажурира постојано, а ние објавуваме прегледи за најновите партнерства двапати неделно. Footstock Relaunches Affiliate Programme со Paysafe’s Income Access Fantasy спортски бренд за да ги искористи Income Access ’in-house affiliate management team and networkFootstock, фантастична спортска марка со фокус на трговија со фудбалери и фантастичен фудбал, објави повторно започнување на својата придружна програма со Income Access, провајдер на технологија и услуги на Paysafe за маркетинг. Покрај користењето на придружниот софтвер за маркетинг приход на пристап, Фотсток исто така ќе го користи тимот за управување со здруженија на филијали и мрежата на провајдерот за да ги поттикне напорите за стекнување и задржување. Футсток е лиценциран и регулиран од Комисијата за игри на среќа во Велика Британија и им нуди на своите корисници уникатна мешавина од Трговија со играчи и фантастичен фудбал. Компанијата Бојд Гејминг и Аристократ Технолоџис го објавија дигиталниот паричник на Бојдпеј Бојдинг корпорацијата и Аристократ Технолоџис денес го објавија лансирањето на „Бојдпај“, новиот производ за дигитален паричник на Бојд Гејминг. дигитален паричник без готовина што може пригодно да се поврзе со извори на финансирање од трети лица управувани од Sightline Payments. BoydPay сега живее во Blue Chip Casino Resort Spa во Мичиген Сити, Индијана, Белтера Парк во Синсинати, Охајо и на терен во Aliante Casino + Hotel + Spa во Северен Лас Вегас, Невада. За време на нејзината почетна фаза, дигиталниот паричник BoydPay е поврзана со поврзаната картичка на играчот (програма за лојалност на играчот на Бојд Гејминг) и се користи за играње или исплата на наслови на слотот, исто така во партнерство со Аристократ. Во очекување на регулаторните одобрувања, Бојд гејминг предвидува распоредување на овој производ на сите својства на казиното на национално ниво до ова лето. Преглед на поставата на Eventus International од настаните во 2021 година Со позитивна перспектива за 2021 година, Eventus International го проширува својот календар на настани во живо оваа година, нудат 17 настани на глобално ниво. Самитите и изложбите на Eventus International имаат долгогодишна репутација за собирање на примарни заинтересирани страни во индустријата за да разговараат за иднината на гејмерскиот сектор. Eventus International е познат по производство на ексклузивни, лажни настани, домаќин на извршна публика од Ц-ниво и собирање на носители на одлуки под истиот покрив истовремено обезбедувајќи родова разновидност и вклученост во целина. Со водство од нивните ценети стратешки советници, Eventus International ќе продолжи да произведува високо квалитетни настани што ги опфаќаат случувањата во законодавството и е дизајниран да обезбеди практични решенија за стратешките, тактичките и техничките предизвици и да фрли светлина на новите можности во секторот. потпишете партнерство со платформата за спортски книги Generation Web во Австралија20 SHOTS потпишаа партнерство и заврши интеграција со водечката австралиска спортска обложувалница Generation Web. Договорот ќе го види предводникот на бесплатниот играч на B2C Fantasy5 на провајдерот за технологија за обложување во Велика Британија, доставен до спортските партнери на Generation Web. Договорот е прв од ваков вид за 20 SHOTS и ќе ги види операторите како ги возат играчите да влезат во бесплатно играње неделно фудбал џекпот игра за прв пат, забрзувајќи го органскиот раст на Фантазија 5, што веќе го виде како најбрзо растечки производ на FTP во индустријата за обложување во Велика Британија, оваа фудбалска сезона. Партуш го продолжува сојузот со BetConstruct Францускиот казино гигант Partouche Group (Partouche) го продолжува партнерството со провајдерот на платформа за спортски обложувалници BetConstruct со продолжување на договорот за пет години. Добавувачот на спортски обложувалници и игри BetConstruct е уверен во снабдувањето на брендот луксузно казино и хотели со бела етикета спортски книга за регулираниот француски пазар за обложување преку Интернет. Интернет-марката на Партуш, PasinoBet.fr (Главен спонзор на Монпелје МХСК, со -ан-Пјер Папин и ibибрил Сисе, Француски фудбалски шампиони како амбасадори на брендови) ќе продолжат да одржуваат пристап до платформа со голема моќност, управување со стручни ризици, 75 000+ пред натпревари и 45 000+ настани во живо и спортски трки на месечно ниво. Спирхуд Студио и Видеослоти ја штрајкуваат содржината Спирхед Студиото е воодушевено што објави нов договор за содржина со операторот со интернет казино со седиште во Малта, Видеслотс. Преку ново склучената зделка, Videoslots ќе им го достави портфолиото за игри на Spearhead Studios до своите ентузијастички играчи во казино. Видеотолотс е основано онлајн казино, кое нуди огромна колекција игри, возбудливи промоции и возбудливи џекпоти од 2011 година. Операторот ги стави на располагање своите масивни Целокупното портфолио на игри во базата на казино Спирхед Студио, вклучително и врвни хитови, како што се „Книга на души“, „Овошје и 777“, „Лара onesонс е Клеопатра“ или „Кралска круна“ и многу повеќе. Партнери на Буогонго со Дотворкер во LatAm boostBooongo, глобален развивач на онлајн слотови, соработуваше со давателот на платформи во Латинска Америка, Дотворкерс, во договор што значително ќе го зајакне неговиот отпечаток во регионот. Договорот ќе го види портфолиото на Booongo за иновативна содржина на слот, вклучително Dragon Pearls и Aztec Sun со врвни перформанси, додадено на решението за игри на Dotworkers. Според условите на договорот, Booongo исто така ќе ја обезбеди својата колекција на алатки за гемификација, вклучително и турнири и наскоро да бидат лансирани подобрени џекпоти, дизајнирани за понатамошно ангажирање и подобрување на задржувањето на играчот. Најдобрата содржина на БФ Игри во живо со BetVictorLeading операторот BetVictor ја лансираше содржината со најдобри перформанси на BF Games на своите клиенти низ повеќе јурисдикции. Осум изданија на хит изданијата на BF Games сега им се достапни на клиентите на BetVictor, вклучувајќи ги Book of Gods, Royal Crown и Stunning Hot, со уште повеќе игри во живо во блиска иднина. Насловите од серијата Remastered на BF Games исто така се пуштени во живо, со обновени верзии на најпопуларните класични слотови на добавувачот. Содржината е достапна на сајтовите на BetVictor под лиценците на Велика Британија и Гибралтар и ќе видиме дека BF Games значително го прошируваат опсегот на своите игри. додава BetBooster на LVision да управува со промет и ангажман на спортски книги Операторот во сопственост на Групацијата Betsson оди во живо со напредна технологија за стимулација на обложувања водена од AI. Операторот EuropeBet започна да работи со водечката технологија за стимулација на обложувалницата BetVooster на LVision чија цел е да го оствари прометот на спортската книга во текот на најголемата спортска година во една генерација . Добавувачот на технологија за спортско обложување АИ, LVision и неговиот производ BetBooster обезбедуваат незаменливи нивоа на ангажираност, создаваат дополнителни приходи и ги зголемуваат понудите на спортски книги. Веќе се појави во живо со неколку големи брендови, вклучувајќи ги Ривало, СТС и повеќе. EuropeBet е една од водечките обложувалници на континентот и компании за игри на интернет преку кои им овозможува на клиентите сеопфатен спектар на производи и услуги за обложување и игри игри. Брендот во сопственост на Групата Бетсон ќе ја користи алатката BetBooster за да ги зголеми перформансите и прометот на спортските книги преку акција исполнет со календар на спортови во 2021 година, вклучувајќи ги и презакажаните Европски фудбалски шампионати. AgeChecked и Rdentify партнер за да помогнат во идентификувањето на ранливите играчиAgeChecked ја зајакнаа нивната посветеност на одговорно коцкање со формирање на сеопфатно партнерство со Rdentify, специјалистите за идентификување на ранливи клиенти преку машинско учење. Препознајте употреба на ВИ и врвна технологија за следење разговори во живо, давајќи им на секој клиент резултат заснован врз нивниот ризик од штета поврзана со коцкање. Преку обработка на природен јазик (NLP), тие можат да ја следат секоја линија од разговор во живо на една компанија и да користат модели за машинско учење за да ги потенцираат раните знаци на самоисклучување и коцкање со проблеми. Soft2Bet го назначува Питер Кристијан Ноер за регионален менаџер на Нордикс Казино и снабдувач на платформа за спортски книги Soft2Bet го именуваше Питер Кристијан Ноер за свој регионален менаџер за нордиските пазари. Ноер ја презема позицијата следејќи ја импресивната магија како Менаџер на земја за компанијата во Шведска, а неговите нови одговорности ќе вклучуваат помош на Soft2Bet да продолжи да го зголемува стапалото на клучните територии на Шведска, Норвешка Нордиско присуство на Soft2Bet прерасна во сила од самото основање на давателот на платформа, со своите брендови оператори, лиценцирани од SGA, CampoBet и YoYoCasino, сега живеат во Шведска, а неговото дигитално казино Фрумзи се покажува многу популарно низ целиот регион. Договорот CasinoGroundsAir ќе видите како снабдувачот го прикажува своето портфолио на игри на lea Студиото за дизајн на иновативни игри AvatarUX потпиша договор со CasinoGrounds, кој ќе види како снабдувачот ќе го прикаже своето портфолио на игри до една од најголемите заедници на онлајн казино во светот преку стримери. Преку 12-месечниот договор, AvatarUX ќе може да прикажува неговата содржина директно до страствените слот играчи и добијте повратни информации што ќе му помогнат да се подобри во идните игри. Партнери на GGPoker со фантастични дами во покер (ФЛИП) Основачот на ФЛИП, Даива Бирн, ќе дејствува како GGPoker Outreach & Advocate на заедницата GGPoker денес објавува дека соработува со Fantastic Дами во покер (ФЛИП), најголемата заедница на играчи во светот на покерот фокусирана на жени. Собата за покер планира нарачани промоции и иницијативи за да помогне во растењето на заедницата ФЛИП. Членовите на ФЛИП ќе имаат пристап до ексклузивни турнири и други поволности. GGPoker е посветен на тоа да осигури дека сите играчи на покер ќе се чувствуваат добредојдени на масите и со нетрпение очекуваат добредојде на многу нови играчи, особено членови на ФЛИП, во текот на следните недели. GGPoker исто така е среќен да открие дека Даива Брн, една од најквалитетните играчи на покер и основач на ФЛИП, се согласи да дејствува како застапник за надворешни работи и застапник на заедницата на GGPoker. Таа ќе ви даде постојан совет за стратегии и иницијативи дизајнирани да соработуваат со широк спектар на заедници на играчи на покер. Бетмоушн го затвора спонзорството со УФЦ борецот Мекензи ДернБетмоушн, ​​водечката латиноамериканска страница за коцкање посветена на игрите на Спортбук, Казино и Бинго, потпиша договор за спонзор на Uвездата на УФЦ, Мекензи Дерн. Договорот трае една година, а Мекензи станува последната во растечката спонзорска стабилизација на Betвездите на Бетмоушн. Мекензи и се придружува на бразилската легенда Кристијан за да додаде тежина на посветеноста и страста на компанијата кон латиноамериканските спортисти. Мекензи е Бразилец и има американска националност. Таа е една од drawвездените ждрепки во ММА и специјализира во џиу-џитсу. Договорот дава употреба на имиџ на борец на веб-страницата Бетмоушн и социјалните мрежи, покрај промоции и наградни игри, како што се предмети со автограм. Интертопс слави 25 години од првото коцкање преку Интернет Пресвртница во историјата на коцкање и е-трговија се случи пред 25 години овој месец кога Интертеопс стана првата компанија што некогаш прифатила обложување преку Интернет. Сосема новата веб-страница на операторот со седиште во Австрија работеше со облог од 50 долари, поставен од фински обложувач, на Тотенхем Хотспур за да го победи Херефорд Јунајтед во рамки на четвртото коло од ФА Купот на 17 јануари , 1996 година. Со коефициент од само 1,04, рушењето на своите противници од пониската лига од страна на Премиер лигата 5-1 значеше дека обложувачот профитираше за само 2 УСД, но тоа беше ден за промена на играта за обложувалницата, која до тој ден беше ограничено на лични и телефонски расправии. Тој облог од 50 американски долари беше првиот од милијардите пласирани во меѓусебниот четвртина век, за тоа време Интертепопс остана во првите редови на обложувалниците преку Интернет. Во 2000 година, операторот, реагирајќи на растечкиот потенцијал на мобилните телефони, ја пушти во продажба првата мобилна обложувалница, а две години подоцна воведе обложување во живо.


หวยออนไลน์
เล่นหวยออนไลน์
ไพ่ออนไลน์
เว็บ คาสิโน
คาสิโน777

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *